Magyar English

Hírek

2019. október 22-27. - Odense, Dánia

11. WUKF Karate Európa-bajnokság

3 Európa-bajnoki címet, 1 ezüstérmet, 5 bronzérmet, valamint 2 ötödik helyezést szereztek a magyar karate-válogatott versenyzői Dániában a 11. WUKF Karate Európa-bajnokságon.

Remekül szerepeltek versenyzőink a 2019. október 22-27. között Dániában megrendezett 11. WUKF Karate Európa-bajnokságon.

Pénzes Tamás felnőtt Wado-ryu kata versenyszámban zsinorban negyedszer szerezte meg a Európa-bajnoki címet, továbbá veterán kumite versenyszámban is Európa-bajnoki címet szerzett, a felnőtt +85kg-os kumite kategóriában pedig bronzérmes lett.

Pénzes Tamás - WUKF Karate Világbajnok
Pénzes Tamás (SZAC)
Európa-bajnok - kata
Európa-bajnok - kumite

Isic Edina felnőtt Wado-ryu kata versenyszámban Európa-bajnoki címet szerzett.

Isic Edina - WUKF Karate Európa-bajnok
Isic Edina (Honbu)

Rostás Csenge ezüstérmet, Szántai Luca bronzérmet szerzett az U18-as korosztály Wado-ryu kata versenyszámában, Rostás Réka pedig 4. helyezést ért el.

Rostás Csenge - Európa-bajnoki ezüstérmes
Rostás Csenge (Honbu)
Európa-bajnoki ezüstérmes - kata

Szántai Luca - Európa-bajnoki bronzérmes
Szántai Luca (SZAC)
Európa-bajnoki bronzérmes - kata

Dodok Máté pedig az U14-es korosztály Wado-ryu kata versenyszámában lett bronzérmes.

Dodok Máté - Európa-bajnoki bronzérmes
Dodok Máté (SZAC)

Az Isic Edina, Rostás Csenge, Rostás Réka összeállítású kata csapatunk U21-es mezőnyben 3. helyezést ért el.

Rostás Réka, Rostás Csenge, Isic Edina (Honbu)
Európa-bajnoki bronzérmes - csapat kata

Dodok Máté és Szántai Luca egyéni kumite versenyszámban éppen csak lecsúszott a dobogóról, mindketten 5. helyen végeztek.

A csapatot a versenyen edzőként Pénzes Tamás segítette. Dr. Bárdi Csaba a WUKF bíró bizottság vezetőségének tagjaként tevékenykedett.