Magyar English

Hírek

2019. június 18-23. - Pozsony, Szlovákia

8. WUKF Karate Világbajnokság

6 világbajnoki címet, 6 ezüstérmet, 2 bronzérmet, valamint 3 negyedik helyezést szereztek a magyar karate-válogatott versenyzői Pozsonyban a 8. WUKF Karate Világbajnokságon.

Remekül szerepeltek versenyzőink a 2019. június 18-23. között Szlovákiában megrendezett 8. WUKF Karate Világbajnokságon.

Munkácsi Máté felnőtt -75kg küzdelemben Világbajnoki címet szerzett.

Munkácsi Máté - WUKF Karate Világbajnok
Munkácsi Máté (Honbu)
Világbajnok - kumite -75kg

Pénzes Tamás felnőtt Wado-ryu kata versenyszámban immár ötödször szerezte meg a világbajnoki címet.

Pénzes Tamás - WUKF Karate Világbajnok
Pénzes Tamás (SZAC)
Világbajnok - kata

Dodok Máté a 12 éves korosztály 155 cm feletti kumite versenyszámában, hatalmas mezőnyben kumite Világbajnoki címet szerzett!

Dodok Máté - WUKF Karate Világbajnok
Dodok Máté (SZAC)
Világbajnok - kumite

Dudás Éva U21-es korosztály, Szántai Luca U18-as korosztályban, Szekrényesi Lili pedig az U16-os korosztály Wado-ryu kata versenyszámának Világbajnoka lett!

Dudás Éva - WUKF Karate Világbajnok

Dudás Éva (SZAC)
Szekrényesi Lili - WUKF Karate Világbajnok

Szekrényesi Lili (SZAC)
Szántai Luca - WUKF Karate Világbajnok

Szántai Luca (SZAC)

Balla Zoltán felnőtt, Isic Edina U21, Woog Olívia U18, Boros Csaba U18, Bánfi Anna U16, Hepe Balázs U16 korosztály Wado-ryu versenyszámában világbajnoki ezüstérmes lett.

Hepe Balázs

Takács Regő pedig az U18-as Wado-ryu kata versenyszámban szerzett bronzéremmel gyarapította csapatunk eredménylistáját.

A Dudás Éva, Szekrényesi Lili, Woog Olívia összeállítású kata csapatunk U21-es mezőnyben 3. helyezést ért el, míg ugyanebben a kategóriában az Isic Edina, Rostás Csenge, Rostás Réka összeállítású csapat 4. helyen végzett.

Takács Regő

Takács Regő
Dudás Éva, Szekrényesi Lili, Woog Olívia

Dudás Éva a felnőtt rengokai kata versenyszámban népesmezőnyben egészen megközelítette a dobogót, 4. helyen végzett, míg Papp Norbert a felnőtt Wado-ryu kata versenyszámban szintén 4. helyezést ért el.

Kumite versenyzőink közül ezúttal többen is remek teljesítményt nyújtottak és többen 2-3 mérkőzést is nyertek, de a nagy mezőnyök miatt legtöbb esetben pont az éremszerzés előtt estek ki.

A csapatot a versenyen edzőként Pénzes Tamás, Szabó Zoltán, Felföldi Sándor, és Szántai László segítette. Dr. Bárdi Csaba a WUKF bíró bizottság vezetőségének tagjaként, Binder Péter pedig nemzetközi bíróként tevékenykedett.