Magyar English

Hírek

2018. október 23-28. - Ta Qali, Málta

10. WUKF Karate Európa-bajnokság

1 Európa-bajnoki címet, 2 ezüstérmet, 2 bronzérmet, valamint 2 negyedik helyezést szereztek a magyar karate-válogatott versenyzői Máltán a 10. WUKF Karate Európa-bajnokságon.

Magyar Csapat
A Magyar Csapat

Remekül szerepeltek versenyzőink a 2018. október 23-28. között Skóciában megrendezett 10. WUKF Karate Európa-bajnokságon.

Pénzes Tamás felnőtt Wado-ryu kata versenyszámban a 2016-os és 2017-es győzelme után 2018-ban zsinórban harmadszor szerezte meg a Wado-ryu kata Európa-bajnoki címet. Nem sok hiányzott a duplázáshoz, hiszen főlényes gyözelmek után Pénzes Tamás bejutott a kumite döntőbe, ahol csak egy kicsin múlt a győzelem, így egyéni kumite +85kg-os kategóriát ezüstéremmel zárta!

Pénzes Tamás - kata Európa-bajnok és kumite Európa-bajnoki ezüstérmes

Szántai Luca kadet korosztályban kata rengokai(!) kategóriában nagyon szép katákat bemutatva 2. helyezést ért el, kumite -55kg-os súlycsoportban, és nagyon nehéz ellenfeleket legyőzve jutott a legjobb 4 közé, és végül bronzéremmel zárta a versenyszámot.

Szántai Luca - kata Európa-bajnoki ezüstérmes és kumite Európa-bajnoki bronzérmes

A Balla Zoltán - Papp Norbert - Pénzes Tamás összeállítású felnőtt Sanbon Shobu kumite csapatunk is kitett magáért és beverekedte magát a legjobb négy közé, majd a döntőbe jutás során 2-1 arányban a kategória győztesítől kapott ki, így 3. helyen zárta a versenyszámot.

Balla Zoltán - Papp Norbert - Pénzes Tamás - Európa-bajnoki bronzérmes kumite csapat

Dudás Éva felnőtt és U21-es korosztályban egyaránt erős rengokai mezőnyben versenyzett, mindkét kategóriában csak egy hajszálon múlt az éremszerzés, felnőttek között a döntőben a 3. legmagasabb pontszámot kapta, U21-ben, pedig az első forduló során volt a 3. helyen holtversenyben, végül mindkét versenyszámban 4. helyezést ért el.

Topolyai Máté kadet korosztály (15-17 éves) -55 kg-os kumite kategóriájában ezúttal is nagyon jó formában versenyzett, az érmet jelentő négyközé jutásnál is 5-0 arányban vezetett néhány másodperccel a mérkőzés vége előtt, amikor is többször is vitatható döntéssel leléptették, így Máté 5. helyen végzett.

A csapatot a versenyen edzőként Szabó Zoltán és Pénzes Tamás segítette. Dr. Bárdi Csaba pedig a WUKF bíró bizottság vezetőségének tagjaként tevékenykedett.

A versenyt megelőző napon különleges élményben lehetett részünk, hiszen Shibamori Shinannal a máltai homokos tengerparton edzhettünk délelőtt és délután.